Inwestycja w kryptowaluty

Jeśli pragniemy rozpocząć inwestować w kryptowaluty, jest kilka rzeczy o których musimy pamiętać. Po pierwsze, inwestowanie w kryptowaluty to ryzyko, jakie porównać można do inwestycji na giełdach. Ryzykujemy całym, wpłaconym kapitałem.

Świat walut internatywnych

Historia pokazała, że niektóre kryptowaluty są oszustwem, a inne wciąż utrzymują się na rynku. Na początek, warto nabyć bitcoiny. Inwestycje w waluty alternatywne nie będą dobrym rozwiązaniem. Możemy płacić za nie za pomocą karty kredytowej, bądź na innych giełdach za gotówkę, takich jak BitBay czy BitMarket – wybór należy do nas. Żadna giełda nie zezwoli nam na inwestycje, póki nie zweryfikujemy naszego konta. Na czym to polega? Na wysłaniu naszego dowodu osobistego, który potwierdzi, że jesteśmy rzetelni. Każda giełda pobiera małą prowizję z zakupu kryptowalut, o czym powinien poinformować nas cennik na danej stronie.

Nowa giełda

Musimy szybko przenieść się na inną giełdę. Najlepiej taką, która jest prosta w obsłudze i ma w ofercie sporo kryptowalut. Jeśli do tej pory jeszcze nigdy nie korzystaliśmy z takich stron, możemy mieć trochę problemów. To wolny rynek, na którym wszystko dyktowane jest przez kurs danej kryptowaluty – to na nim powinniśmy opierać kupno, jak i sprzedaż naszych kryptowalut. Przed wejściem w inwestycje, poczytajmy również trochę na temat kryptowaluty, w którą pragniemy zainwestować; zainteresujmy się tym tematem trochę głębiej. Nie rzucajmy się na te, które są tanie. I przede wszystkim – inwestuj długotreminowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *