Inwestujemy w kryptowaluty

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o alternatywnych inwestycjach, takich jak np. kryptowaluty. Wiele osób chciałoby rozpocząć wprowadzać pieniądze na ten rynek, jednak nie do końca wie, za co się zabrać na samym początku. Podpowiadamy, czym są kryptowaluty i jak zacząć na nich zarabiać, nie tracąc przy tym wszystkich naszych oszczędności.

Czym są inwestycje w kryptowaluty?

Kryptowalutą nazywany umowną jednostkę płatniczą. Ich funkcjonowanie oparte jest na kryptografii, czyli zabezpieczaniu danych przed osobami niezaufanymi. Dzięki takiemu charakterowi kryptowalut stanowią one trochę rozszerzony system księgowy, zapewniający nam dużą wolność nie tylko na komputerze. Są unikatowe i tylko właściciele kryptowalut mają do nich dostęp. Ich popularność cały czas wzrasta, a na rynku dziennie pojawia się coraz więcej nowych kryptowalut.

Gdzie najlepiej kupić kryptowaluty? Inwestycje na giełdzie

To pytanie zadaje sobie wiele początkujących osób. Najprostszym sposobem jest udanie się na strony typu BitBay, BitCoin czy Etherum. Oferują one możliwość zakupu kryptowalut przelewem bądź kartą płatniczą. Giełdy jak i kantory umożliwiają nam przechowywanie kryptowalut w tzw. portfelach. Jest to bezpieczna metoda, która jest najbardziej znana i przy tym sprawdzona. Możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo, zwiększając kopię portfela. W wypadku tych o wiele większych inwestycji, polecane jest skorzystanie z dodatkowych narzędzi. Posiadają one dodatkowe zabezpieczenia, przyciski i wyświetlacz, np. Ledger i Trezor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *