Ile kosztuje biżuteria?

Wiele osób posiada w swojej kolekcji pewną ilość biżuterii. Czasem takie osoby chcą skapitalizować swoje wyroby jubilerskie, ale nie wiedzą, jaka jest prawidłowa wycena biżuterii. W takim sytuacjach przeważnie trzeba udać się do profesjonalnego salonu jubilerskiego, w którym wykwalifikowana kadra oceni, ile wart jest konkretny towar. Zanim pójdzie się do określonego punktu, warto poszukać w internecie informacji na temat tego, ile kosztuje na rynku konkretny rodzaj biżuterii, który próbuje się wycenić. Pozwoli to oszacować, na ile można liczyć, a także uniemożliwi zaniżenie wyceny ewentualnemu kupcowi.

Wycena biżuterii na własną rękę

Wycenienie wyrobów jubilerskich na własną rękę jest niezwykle trudne. Wycena biżuterii we własnym zakresie jest możliwa tylko wtedy, gdy posiada się dokumenty, które dostało się od jubilera w trakcie zakupu. Wtedy znając pierwotną cenę wyrobu oraz oszacowując stan produktu, można zgadywać, ile taka biżuteria będzie warta na rynku wtórnym. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę zmieniające się ceny metali szlachetnych, które mogą wahać się nawet o kilkadziesiąt procent na przestrzeni kilku miesięcy. To znacząco wpływa na różne wyceny towarów. Zapraszamy na artar.eu/bizuteria.

Czy warto wyceniać biżuterię w lombardzie?

Chcąc dobrze sprzedać biżuterię, trzeba ją najpierw rzetelnie wycenić. Wycena biżuterii w lombardzie zawsze będzie nieco zaniżona, gdyż właściciel lombardu będzie się starał zarobić jak najwięcej. W takiej sytuacji należy zachować ostrożność i nie dać się sprowokować niską wyceną. Należy się zawsze targować tak, by uzyskać jak najwyższą kwotę. Chcąc zorientować się w obowiązujących na rynku cenach, warto wcześniej odwiedzić kilka punktów skupujących używaną biżuterię i tam poprosić o wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *